Klinikler » Cerrahi Klinikler » Genel Cerrahi » 

Genel Cerrahi

GENEL CERRAHİ SERVİS

Hastanemiz Genel Cerrahi Servisi Hastanemizin B blok 2.katında kolay ulaşılabilir bir alanda,modern tıbbın ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek düzeyde donatılmıştır. Servisimizde Genel Cerrahi uzmanı , KBB uzmanı,Göz hastalıkları uzmanı hasta takip ve tedavisi yapmaktadır.

Genel Cerrahi  Servisi  tek yataklı 1 süit oda , tek yataklı 1 engelli odası , ve bir tanesi yanık odası olmak üzere çift yatak kapasiteli 7 hasta odası mevcut olup 16 yatak kapasitesinden ibarettir.  düzenlenmiştir. Hasta odaları refakatçilerimizin de konforu ve rahatı  düşünülerek düzenlenmiştir.  Hasta başı panallerinde merkezi oksijen sistemi ve merkezi vakum sistemleri bulunmaktadır. Odalarımızda LCD televizyon , tv kumandası, telefon ,  minibuzdolabı ve kişisel banyo wc bulunmaktadır. Her hasta odasında el dezenfektanı , lavabo ve banyoda  sıvı el sabunları bulunmakta olup düzenli kontrol değişim ve takipleri yapılmaktadır.

Genel Cerrahi Servisi hastanemizin diğer birimleri ile   koordinasyon içerisinde hizmetlerini yürütmektedir. Konsültasyon ve görüntüle me hizmetlerinden Hastalarımız mevcut ölçülerde yaralanırken her zaman bir sağlık personeli Hastalarımıza eşlik etmektedir. Hastaya , yakınına , bakıcısına, hasta odasında bulunan malzemelerin kullanımı El ve yüzey dezenfektanı kullanımı, hijyen , kişisel bakımını nasıl yapması gerektiği , acil durumlar , pre-op hazırlık ve post-op bakım , beslenme  , egzersiz ve doğru ilaç kullanma eğitimi, taburculuk eğitimi verilmektedir.

Hastalarımızın ameliyathaneye transferleri sırasında üzerindeki tüm kıyafetleri ve üzerindeki (takı,küpe,işitme cihazı vb.) malzemelerin çıkartılması sağlanarak önlük ve bone giydirildikten sonra sedyeyle sağlık personeli eşliğinde hasta mahremiyeti ön planda tutularak nakli sağlanmaktadır.

Servisimiz 24 saat esasına göre çalışmakta olup , Kalite birimimizle birlikte belirlenen hedefler doğrultusunda çalışmalar sürdürülmek te ve hedeflere yönelik raporlar her ay  Kalite birimine sunulmaktadır.

Ziyaret saatlerimiz 12:30 – 13:30   18:00 – 19:00 saatleri arasında olup kahvaltı 7:00 , öğle yemeği 12:00 , akşam yemeği 17:00 saatlerinde ısı yalıtımlı kapalı yemek taşıma ( termotrans ) kaplarında yemekhane görevlisi tarafından hemşire eşliğinde dağıtılmaktadır .

 

Hastanemizde tüm tetkik istemleri dijital ortamda yapılmakta olup hastalarımıza sadece kan vermek düşmektedir. Servislerimizde alınan kanlar Başhekimliğimizce kurdurulan PNÖMOTİK sistem aracılığıyla laboratuvarımıza ulaştırılmaktadır.

 

BİYOKİMYA: Laboratuvarımızda modern tıbbın gereksinimlerine cevap verecek kadar Klinik Kimya testleri mevcuttur. Glukoz, Üre, Kreatinin, Ürik Asit, T.Bilirubin, D. Bilirubin,İ Bilirubin, T.Protein, Albümin, AST, ALT, ALP, LDH, GGT, CK, CK MB, T.Kolesterol, Trigliserid, HDL-Kolesterol, LDL-Kolesterol, Fosfor, Magnesyum, Sodyum, Potasyum, Kalsiyum, Klor, Ha1c, ASO, CRP, RF günlük çalışıp aynı gün sonuç verdiğimiz Biyokimya testleridir

HORMON: Tiroid Fonksyon Testlerimiz: FT3, FT4, TSH hepatitler ve eliza 

                Fertilite testlerimiz:      FSH, LH, E2, Prolaktin, Progesteron, B-HCG

                Androloji:                               Testosteron, Total PSA, Free PSA

                Anemi:                                    Ferritin, B12 Vit, Folat

                Seroloji:                                  Hbs Ag, A-HbS, A-HIV, A-HCV

                Kardiyak:                               Troponin T

 

TAM KAN SAYIMI ANALİZÖRÜ: Lökosit subgrupları, Eritroid seri ve ilgili parametreler, Trombosit ve ilgili parametreler analiz edilmektedir.

SEDİMENTASYON CİHAZI( ESR): 30 dakikalık ve 60 dakikalık olarak eritrosit çökme hızı tespit edilmektedir.

 KAN GAZI: Heparinli kandan çalışılarak sonuçlar verilmektedir.

İDRAR CİHAZI: Spot idrardan,  Makroskopik,Mikroskobik ve Kimyasal analiz ile tam idrar tahlili çalışmaktayız. İdrardaki şekilli elemanların tespiti ile kimyasal bazı parametrelerin (keton, hemoglobin, glukoz, nitrit vs.) tayini yapılmaktadır.