T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Alaca Devlet Hastanesi
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Alaca Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yoğun Bakım

Güncelleme Tarihi: 21/06/2021

       Yoğun bakım ünitesi, vital fonksiyonları bozulmuş ve yaşamsal risk taşıyan kritik hastaların Uzman Doktor Ve Yoğun Bakım Sertifikasına Sahip Uzman Hemşire Kadrosuyla kesintisiz  24 saat bakımlarının yapıldığı yaşamsal desteğin sağlandığı özellikli birimdir.
        Alaca Devlet Hastanesi genel yoğun bakım ünitesi 2016 yılında birinci seviye olarak hizmet vermeye başlamıştır. Hastanemiz genel yoğun bakım ünitesi 6 odalı olup tek yataklıdır.

            12 adet yatak kapasitesi ile 1.basamak hizmeti veren yoğun bakım ünitemiz; 2 adet mekanik ventilatör, 1 adet transport ventilatörü, yatak başı hasta monitörleri, infüzyon ve beslenme pompaları, uzun süre yatan hastalarda bası yaraları açmayan, otomatik pozisyon verebilen yatak sistemleri, hasta ısıtma sistemi, sterilizasyon şartlarını sağlayacak hepafiltreli havalandırma sistemi, kolay temizlenebilir antibakteriyel zemin ve duvar kaplamaları, aktif çalışan doktor, hemşire ve  enfeksiyon komitesi ile kalite standartlarına uygun hizmet sunmaktadır. Yoğun bakım ünitemizde; 7 Hemşire, 1 Personel, 1 Anestezi REANİMASYON UZMANI  görev yapmaktadır.